• "AKCJA LATO"

• W pierwszym tygodniu wakacji letnich w dniach od 27.06.2022 r. do 01.07.2022 r. w SP nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie dzieci uczestniczyły w „Akcji lato” współfinansowanej ze środków gminy CzechowiceDziedzice. W półkolonii wzięli udział uczniowie z klas IIII. W akcji łącznie uczestniczyło 20 osób.

Zajęcia odbywały się przez tydzień, codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 13:00. W tym czasie dzieci brały udział w zorganizowanych wyjazdach do Bielska-Białej - wejście na Dębowiec, do parku oraz zamku pszczyńskiego, a także do Multikina w Czechowicach-Dziedzicach.

Na terenie szkoły odbywały się warsztaty kulinarne - wypiek pizzy oraz zajęciach z alpakami i zajęcia  plastyczne. Uczestnicy wypoczynku na dwa dni zajęć w szkole mieli zapewniony poczęstunek - napoje oraz drożdżówkę i herbatniki.

W trakcie akcji prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania się w różnych miejscach. Wszystkie założone cele letniego wypoczynku zostały zrealizowane.

Dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone, że mogły miło i aktywnie spędzić wakacyjny czas.

/Joanna Szendzielarz-Ochman/