• PRO-LEARN

05.04.2022 11:49
      Projekt międzynarodowy

Projekt PRO-LEARN

Nasza szkoła przystąpiła do projektu, którego głównym celem jest wspieranie procesu uczenia się i zdolności poznawczych dzieci poprzez holistyczne podejście oraz innowacyjne metody.

Projekt PRO-LEARN jest zgodny z priorytetami Europy 2020 w zakresie edukacji i szkolenia młodzieży i zapobiegania zjawisku przedwczesnego kończenia nauki w kontekście globalizacji i integracji rynku pracy.

Zgodnie z komunikatem Komisji Europejskiej na temat walki ze zjawiskiem przedwczesnego kończenia nauki (2011), systemy edukacji i szkoleń nie zapewniają wystarczającego wsparcia uczniom w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, społecznymi i edukacyjnymi oraz wystarczającej pomocy, aby zatrzymać młodzież w systemie edukacji i szkoleń.

Konsorcjum projektu składa się z 6 partnerów (instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, MŚP) z Polski, Włoch, Rumunii, Cypru i Grecji, działających w obszarze edukacji i szkoleń.

Projekt ma na celu:

1. Ograniczenie zjawiska przedwczesnego kończenia nauki poprzez usprawnienie procesu uczenia się.

2. Rozwiązanie problemu niedoboru specjalistów w szkołach (psycholodzy, pedagodzy).

3. Zwiększenie zaangażowania rodziców w proces uczenia się ich dzieci i rozwój ich zdolności poznawczych.

4. Opracowanie bezpłatnych narzędzi elektronicznych do diagnozowania procesów poznawczych i preferowanego stylu uczenia się dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat, do samodzielnego korzystania lub pod nadzorem rodziców i nauczycieli/pedagogów.

5. Opracowanie bezpłatnych programów i materiałów szkoleniowych dla rodziców i nauczycieli pozbawionych technicznych barier, w celu rozwijania umiejętności dzieci i młodzieży oraz zwiększania skuteczności uczenia się wykorzystując w pełni zasoby i potencjał mózgu dziecka.

ProLearn_Flyer_PL.pdf

/Monika Fuchs/