• Odznaka Szkoły eTwinning

20.06.2022 00:42
      eTwinning

W mijającym roku szkolnym nasza szkoła została wyróżniona europejską Odznaką Szkoły eTwinning.

eTwinning to europejska społeczność szkolna komunikująca się i współpracująca za pośrednictwem e-mediów i doskonalenie zawodowe nauczycieli. Krajowe Biuro eTwinning w Polsce działa na zlecenie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+. Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Wiecęj informacji na stronie http://www.etwinning.pl

Program eTwinning umożliwia realizację projektów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z kraju i zagranicy, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie z naszej placówki  współpracują z rówieśnikami z Polski i Europy. Projekty przybierają bardzo różnorodne formy. Są wśród nich krótkie (miesięczne), skupione na jednym konkretnym zagadnieniu, kilkumiesięczne, całoroczne jak i wieloletnie, o wciąż poszerzającej się tematyce i działaniach.

Forma, tematyka, czas trwania, rodzaj użytych narzędzi, liczba partnerów zależy wyłącznie od samych uczestników projektu. Często zmienia się w trakcie realizacji dopasowując się do aktualnych potrzeb współpracujących. Najważniejszą cechą projektów eTwinning jest komunikacja i współpraca online, wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania, aparatu, kamery, narzędzi z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, co czyni zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi.

• Podsumowanie projektów eTwining, które odbyło się po powrocie do nauki stacjonarnej

24.06.2022 17:03
      eTwinning

Dobiega końca rok szkolny2021/2022, w którym nasza szkoła piastowała tytuł „Szkoły eTwinninng”.
      W drugim semestrze podsumowaliśmy dwa duże projekty – „Let’s Discover Positives” oraz „Multilingual Book II”.

Współpracowaliśmy ze szkołami z wielu krajów, między innymi z Jordanią, Turcją, Hiszpanią, Portugalią, Rumunią, Chorwacją, Włochami, Słowenią. Opiekunami projektów była pani Elżbieta Rogowiec oraz pani Monika Fuchs. Dokładniejsze informacje w poniższych filmach:

Niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, iż oba projekty otrzymały Krajową Odznakę Jakości, a później jeszcze Europejską Odznakę Jakości. Klasy zaangażowane w projekty otrzymały upominki i dyplomy, zaś uczniowie uczestniczący w projekcie „Mulitilingual Book II”, którzy byli współautorami książki pisanej podczas projektu, stali się dumnymi posiadaczami własnego egzemplarza.

Książka ta jest wraz z pierwszą częścią z roku poprzedniego dostępna także w bibliotece szkolnej i online:
      Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do wakacyjnego czytania!

/Elżbieta Rogowiec/

• "The Multilingual Book"

05.04.2022 12:24
      Kolejna Europejska Odznaka Jakości eTwinning

KOLEJNA EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI eTWINNING DLA NASZEJ SZKOŁY

Nasza szkoła otrzymała jeszcze jedną odznakę: Europejską Odznakę Jakości eTwinning - za pracę w projekcie eTwinning "The Multilingual Book".

Projekt ten był kontynuacją projektu z roku poprzedniego, o nazwie "Write for the Multilingual Book", za który też zostaliśmy nagrodzeni.

Wynikiem obu projektów było powstanie międzynarodowej książki z opowiadaniami uczniów.

/Elżbieta Rogowiec/

• 'Let's discover the positives"

05.04.2022 12:16
      Europejska Odznaka Jakości

EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI eTWINNING

Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Let's discover the positives". Oznacza to, że praca nauczyciela prowadzącego projekt, praca uczniów i praca całej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

W związku z tym, otrzymaliśmy certyfikat, który możemy dołączyć do swojej strony internetowej (stron internetowych) lub wystawić w widocznym miejscu w swojej szkole. Ponadto nasz projekt został pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.

Nagrodzony projekt był opracowany przez panią Elżbietę Rogowiec i panią Monikę Fuchs, a dołączyły do niego liczne szkoły z Turcji oraz Włoch, Chorwacji i Jordanii.