• INNOWACJA MATEMATYCZNA

• We wrześniu, w ramach innowacji matematycznej „ Zainspirowani matematyką”, uczniowie klasy 6a i 6b wykonali wspólnie pracę na podobieństwo słynnego dzieła, które stworzył jeden z pierwszych abstrakcyjnych malarzy - WASSYLY KANDYNSKI.

Efekt końcowy pracy uczniów  został zaprezentowany w formie gazetki ściennej, która wnosi ogrom kolorów i  pozytywnej energii w nasz szkolny korytarz.

Dagmara Dobosz

• DZIEŃ KROPKI 2023

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody International Dot Day, czyli Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Zorganizowanie takiego dnia miało na celu pobudzenie kreatywności uczniów. Każdy mógł uwierzyć, że drzemie w nim ukryty talent.

Mnóstwo krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Kropka stała się motywem przewodnim podjętych działań. Przygotowane przez nauczycieli pogadanki, zadania, zabawy i gry ruchowe były dla uczniów nie tylko atrakcyjne, ale mobilizowały do podjęcia wysiłku, a przede wszystkimi twórczej pracy.

Najważniejsza jednak w tym dniu była radość uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli uwierzyć w siebie, mogli stać się „wielkimi artystami”.

Na zakończenie kropkowego święta każda klasa pochwaliła się zdjęciami z mile spędzonego dnia.

Organizatorzy akcji: M. Fuchs, J. Polczyk

• AKCJA "ZACZYTANE WAKACJE" - GALERIA ZDJĘĆ

• W ubiegłym roku szkolnym ogłosiliśmy akcję "Zaczytane wakacje". Uczniowie mogli wypożyczyć z biblioteki szkolnej dowolną liczbę książek na całe lato (wypożyczono aż 90 pozycji!). Prosiliśmy też o fotografowanie się z książką podczas wyjazdów wakacyjnych. Przedstawiamy galerię zdjęć nadesłanych przez rodziców uczniów. Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do czytania przez cały rok :)

Weronika z klasy 3b odwiedziła z książką Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Opowieści z Narnii zabrała do World Trade Center, pod Statuę Wolności oraz pod Pomnik Thomasa Jeffersona. Olena z klasy 7b zaczytywała się w książce pt. Start a fire w Turcji, a Róża z klasy 2 w Dzienniku Cwaniaczka w Maroku.

Iza z klasy 5b nie mogła oderwać się od lektury książki pt. Co wyszeptał nam deszcz w nadbałtyckim Bobolinie. Dominik z klasy 3a pochłaniał kolejną część z serii Magiczne Drzewo nad jeziorem w Borach Tucholskich, a w swoim ogródku zgłębiał biografię Neymara.

Madzia z klasy 2 poznawała losy Zuzi i Kartacza w przyczepie kempingowej w Górach Stołowych, a Janek z klasy 3b zaczytywał się w książce Witaj, Karolciu! w górach.