• METAMORFOZA NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTEKI – podsumowanie oraz wyniki konkursu

• W minionym roku kalendarzowym nasza szkolna biblioteka przeszła ogromną metamorfozę. Dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. zakupiono 12 nowych regałów, dwa stoliki, biurko biblioteczne oraz 390 woluminów książek.

Dokonano całkowitej reorganizacji układu księgozbioru na półkach. Wydzielono więcej działów, które opatrzono nowo zakupionymi rozdzielaczami z napisami. Wygospodarowano kącik czytelniczy, w którym uczniowie lubią siedzieć na nowych pufkach.

Wcześniej udało się odnowić pomieszczenie biblioteczne – przemalowano ściany i sufit, wymieniono drzwi do sali nr 16, a nowa podłoga dopełniła całości przemiany.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przedstawiających bibliotekę przed i po metamorfozie.

DAWNIEJ

OBECNIE

WYNIKI KONKURSU PT. "NASZA NOWA BIBLIOTEKA - KONKURS DLA BYSTRZAKÓW"

W grudniu 2023 r. ogłoszono konkurs „Nasza nowa biblioteka – konkurs dla bystrzaków”. Zadaniem uczestników było wypisanie na kartce jak najwięcej różnic, jakie widzą pomiędzy „starą” a „nową” biblioteką. Ci najbardziej spostrzegawczy zauważyli nawet nowe godło, zegar, próg czy klamkę w drzwiach.

Najwięcej, bo aż 28 zmian, dostrzegły Maria Kocurek (4) oraz Martyna Zolich (5a). Drugie miejsce zajęła Oliwia Strach (4), a trzecie Karolina Szwed (5a). Wyróżnienie otrzymała Iga Borgieł (5a), która oprócz wymienienia zmian pięknie opisała, jak wpłynęły one na odbiór biblioteki szkolnej w społeczności uczniowskiej i na komfort przebywania w pomieszczeniu oraz wzrost czytelnictwa. W konkursie wzięły udział także: Nikola Orawiec (7b) oraz Aleksandra Jarczok (6a).

Oto kilka cytatów z opisu Igi Borgieł: „Nowe regały i pomalowane ściany dodają bibliotece jasności, nowe pufy są bardzo wygodne.”, „Nowe dwa stoliki, przy których aż chętnie przeczytać książkę, nowe kartki z napisami na regałach, które pomagają odnaleźć książkę, nowe kwiatki w doniczkach w kształcie konewek, które dodają uroku; są też kolorowe taborety”, „Nowe książki o ciekawych tematach, które pachną nowością i aż się proszą o przeczytanie”.

Na koniec Iga napisała tak: „Bardzo lubię przychodzić do naszej nowej biblioteki i angażuję w to swoich znajomych. Możemy tam poczytać wspólnie nowe książki, porozmawiać z panią lub ją poprosić o doradzenie książki. BARDZO POLECAM PRZYJŚĆ TAM KAŻDEMU NA PRZERWIE, ABY WYPOŻYCZYĆ KSIĄŻKĘ”.

• Wyniki konkursu świetlicowego „Zaprojektuj kartkę urodzinową dla Kubusia Puchatka”

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, prace wszystkich dzieci były wyjątkowe, jednakże komisja konkursowa w składzie: p. Patrycja Gibas i p. Jarosław Kuś musiała wybrać 3 najlepsze prace.

Jury zwróciło uwagę na staranne i pomysłowe wykonanie prac i nagrodziło następujących artystów: Kinga Weissmann (kl. 3b), Maja Żoczek (kl. 1a), Alicja Wrońska (kl. 3a).

Serdeczne gratulacje!!!

Patrycja Gibas