Jury wyłoniło laureatów konkursu, oto oni:
Maja Ż. kl.1a
Liliana A. kl.1a
Serdeczne gratulacje!!!
Jury wyłoniło laureatów konkursu, oto oni:
Maja Ż. kl.1a
Liliana A. kl.1a
Serdeczne gratulacje!!!
22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi, którego celem jest troska o naszą planetę. Klasy 1-7 zostały podzielone na cztery Żywioły: Woda, Powietrze, Ogień i Ziemia.
Uczniowie w zespołach klasowych wykonywali zadania przygotowane według przydzielonych żywiołów, a następnie prezentowali efekty swojej pracy całej społeczności szkolnej.
W tym dniu obowiązywały stroje charakterystyczne dla poszczególnych żywiołów. Wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami.
Obchody Dnia Ziemi były również okazją do wręczenia dyplomów i nagród dla najlepszych zbieraczy żołędzi i kasztanów dla żubrów w Rezerwacie w Jankowicach.
Lucyna Skrudlik-Augustyniak
W czwartek, 25 kwietnia 2024 r., odbył się w naszej szkole konkurs "Pięknie czytam" dla klas I-III. Z klas pierwszych i trzecich startowało po troje dzieci, a z klasy drugiej pięcioro. Uczestnicy mieli za zadanie jak najlepiej przeczytać wylosowany tekst.
W komisji konkursowej zasiadły organizatorki: wychowawca klasy 1a p. Marzena Lasek oraz nauczyciel bibliotekarz p. Małgorzata Mola, a także pedagog szkolny p. Monika Fuchs oraz nauczyciel języka polskiego p. Katarzyna Bandel. Jury brało pod uwagę płynność czytania, intonację oraz liczbę popełnionych błędów.
Laureatami konkursu zostali:
KLASA I:
I miejsce: Wojciech G. (1a)
II miejsce: Maksymilian S. (1a)
III miejsce: Magdalena G. (1b)
Wyróżnienie: Piotr K. (1a)
Udział: Jeremiasz S., Alan N. (1b)
KLASA II:
I miejsce: Zuzanna B.
II miejsce: Konrad K.
III miejsce: Magdalena K.
Maksymilian K.
Udział: Róża K.
KLASA III:
I miejsce: Kaja R. (3a)
II miejsce: Alicja W. (3a)
III miejsce: Marlena P. (3a)
Filip G. (3b)
Wyróżnienie: Lilianna B. (3b)
Udział: Weronika B. (3b)
Rozdanie dyplomów i nagród rzeczowych odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku szkolnym!
Małgorzata Mola
(ogólnopolski program edukacji ekologicznej)
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – problem współczesnego świata.
30 kwietnia uczniowie z klas 1-7 uczestniczyli w prelekcji pod hasłem "Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE", którą przygotowała i poprowadziła pani Lucyna Skrudlik-Augustyniak.
Jej celem było uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa odzysk i recykling w przypadku elektrośmieci i jak należy prawidłowo postępować z ZSEE z korzyścią dla zdrowia człowieka i dla środowiska. Wiedza ta stanowiła przygotowanie do organizowanej w naszej szkole zbiórki elektroodpadów, w związku z przystąpieniem placówki do akcji ,,Teraz Las’’.
Od marca 2024 roku Green Office Ecologic i Nadleśnictwo Biała Podlaska łączą siły w walce o czyste środowisko. Akcja ta jest odpowiedzią na kryzys klimatyczny. Za zebrany przez szkołę sprzęt elektryczny i elektroniczny zostaną w jej imieniu posadzone drzewa, które produkują tlen.
Na zakończenie, w nawiązaniu do minionego Święta Ziemi, uczennice z klasy 6a Aleksandra P. Karolina Ż. zaprezentowały swój filmik o najciekawszych walorach przyrodniczych i kulturowych najbliższej okolicy.
Lucyna Skrudlik-Augustyniak
23 kwietnia 2024r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego: "Spotkania z bohaterami lektur".
Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, dbałość o poprawność językową, umiejętność pracy w grupie.
Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących szkół:
Szkoła Podstawowa nr 5 z Czechowic-Dziedzic,
Szkoła Podstawowa nr 10 z Czechowic-Dziedzic,
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ligocie,
Szkoła Podstawowa Zabrzeg,
Zespół Szkolno-Przedszkolny Bronów,
Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie.
Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością treści lektur, wykonywali zróżnicowane zadania, ale przy okazji mogli również zaprezentować swój talent poetycki
Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 6b: Eliza Sz. i Michalina B.
Dziękujemy uczestnikom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy:)
Marzena Kocoń,
Joanna Linnert
24 kwietnia 2024r. po raz XXI Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.
Organizatorkami konkursu były panie: mgr Ewa Janusz, mgr Aleksandra Greczka.
Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni ortograficznej, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.
Uczniów i towarzyszących im nauczycieli powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie - mgr Adrianna Czylok. Mistrzowie ortografii z dziewięciu gminnych szkół rywalizowali ze sobą w kategorii indywidualnej. Konkurs miał formę testu ortograficznego i pisania ze słuchu.
Do konkursu zgłosili się uczniowie z następujących szkół:
Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, a walka zacięta.
Wyniki konkursu:
Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Były to słowniki ortograficzne.
Dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników oraz poczęstunek ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy z zakresu ortografii i życzymy dalszych sukcesów.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom uczniów za przygotowanie ich do konkursu i chęć udziału.
Obecnych uczniów klas drugich w przyszłym roku zapraszamy na XXII edycję naszego konkursu.
Za pomoc i wsparcie dziękujemy Urzędowi Miasta Czechowice-Dziedzice, Radzie Rodziców przy SP 2 Ligota, pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie oraz pani Katarzynie Ferudze za upieczenie pysznego ciasta 😊
Ewa Janusz,
Aleksandra Greczka
25 kwietnia trzyosobowa drużyna: Kornelia A., Miłosz M. i Kajetan K. reprezentowali naszą szkołę w gminnym etapie VII Powiatowego Konkursu "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Nasi uczniowie zajęli w nim III miejsce.
Gratulujemy sukcesu!
Lucyna Skrudlik-Augustyniak
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym
pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic i Starosty Bielskiego
pt. "Wiosna w obiektywie".
Zapraszam do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym dla klas 1-4
ze znajomości treści polskich legend
pt. „Poznajemy legendy polskie”.
Spis legend:
1. Cecylia Niewiadomska: Piast
2. Artur Oppman (Or-Ot): Bazyliszek
3. Artur Oppman (Or-Ot): Złota kaczka
4. Marian Orłoń: Król Popiel i myszy
5. Marian Orłoń: O Lechu i białym orle
6. Zofia Urbanowska: Janosik
Teksty legend są dostępne w bibliotece szkolnej.
Uczestnicy będą losowali pytania i odpowiadali na nie ustnie.
Zgłoszenia w bibliotece szkolnej do piątku 19 kwietnia br.
Konkurs odbędzie się początkiem maja.
Dokładny termin zostanie podany po zebraniu zgłoszeń.
Małgorzata Mola
ŚWIETLICA
serdecznie zaprasza
uczniów zapisanych na świetlicę
do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym
„Pingwin Elegancik”
Regulamin konkursu
§ 1.
Postanowienia ogólne
§ 2.
Cele konkursu
§ 3.
Wymagania dotyczące pracy konkursowej
§ 4.
Kryteria oceny
§ 5.
Zasady nagradzania
Kolejny rok z rzędu postanowiliśmy czynnie zaangażować się w akcję „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”, solidaryzując się tym samym z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Ponieważ w bieżącym roku szkolnym dzień 2 kwietnia był wolny od zajęć dydaktycznych, nasza akcja została przesunięta. 8 kwietnia 2024 roku cała społeczność naszej szkoły przygotowała odzież w kolorze niebieskim, wyrażając w ten sposób solidarność z osobami z autyzmem.
Czym jest autyzm? Czy to choroba? Czy można ją wyleczyć? Czy cierpią na nią tylko dzieci? - na te pytania w tym dniu staraliśmy się uzyskać odpowiedzi podczas lekcji z naszymi wychowawcami. Celem zajęć było rozpowszechnianie wiedzy o autyzmie oraz zrozumienie trudności, z jakimi zmagają się uczniowie dotknięci tym spektrum.
Dziękujemy wszystkim Nauczycielom oraz wspaniałym Uczniom, którzy z otwartym sercem i zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję Niebieskie „Serce dla autystów” powstało na boisku szkolnym dzięki Wam :)
Samorząd Uczniowski
W dniach 25–26.03.2024 odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Od poniedziałku uczniowie, rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Miliardowic przywozili do naszej szkoły zbiory zalegającej w domach makulatury. Chwilowo sala gimnastyczna zamieniła się w magazyn surowców wtórnych.
27.03.2024 grupa rodziców, uczniów i pracowników szkoły przeniosła zebraną makulaturę do kontenera podstawionego przez firmę DIL Surowce Wtórne z Bielska–Białej.
Uczniowie, którzy przyszli w wolny dzień od zajęć dydaktycznych pomóc przy załadunku makulatury ,spisali się na medal Byli to Mikołaj R., Szymon K., Mikołaj i Jakub G., Miłosz M. i Filip G.
O wynikach zbiórki poinformujemy w późniejszym terminie.
Cel to oczywiście poprawa bazy sportowo – rekreacyjnej w naszej szkole
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym szkolnym przedsięwzięciu, zwłaszcza tym, którzy wzięli w niej czynny udział i przynieśli do szkoły gromadzoną przez cały rok makulaturę
Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców
10 kwietnia 2024r. uczniowie klas 1A, 2 i 3A wybrali się na wycieczkę autokarową do Koziegłów. Celem wyprawy był udział w warsztatach zielarskich, które odbywały się w Osikowej Dolinie. Wycieczka odbyła się w ramach innowacji metodycznej pt. „KLASA w TERENIE”.
Osikowa Dolina to miejsce, które urzekło wszystkich swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat ziół, ich występowania na różnych kontynentach i zastosowaniu w kuchni.
Każdy uczestnik warsztatów posadził swoje zioła i umieścił w samodzielnie ozdobionym koszyczku. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci miały możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzielnictwa z drzewa osikowego - Aspen Craftingiem.
Po zwiedzeniu warsztatu stolarskiego odbyła się część kulinarna warsztatów, podczas której uczniowie przygotowywali słodki deser z wykorzystaniem tymianku, dżemu malinowego i bitej śmietany. Był też czas na zakup oryginalnych pamiątek wykonanych z naturalnego surowca.
Wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do szkoły, ciesząc się ze swoich prac.
Osikowa Dolina to miejsce warte polecenia. Zajęcia prowadzą profesjonalnie przygotowani animatorzy. Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą prace wykonane podczas warsztatów.
Ewa Janusz, Marzena Lasek, Aleksandra Greczka
11 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły: Anna B. kl.1b, Magdalena K. kl.2 i Dominik Z. kl.3a wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Bezpieczni w domu, szkole i na ulicy”, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Czechowcach-Dziedzicach.
Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, cyberprzemocy i pierwszej pomocy. Magdalena K. zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej! Pozostali uczniowie również doskonale poradzili sobie z testem i wykazali się dużą wiedzą.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Angelika Kopeć
4 kwietnia uczniowie z klas 1-7 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach.
Wokół zagrody pokazowej żubrów przebiega ścieżka dydaktyczna, którą spacerowali uczniowie. Zostali zapoznani m.in. z warstwami lasu i charakterystyczną dla nich roślinnością, zagadnieniami związanymi z ochroną przyrody, obserwowali tropy zwierząt.
W pobliżu paśnika podziwiali w ich naturalnym środowisku żubry, dla których zbierali przysmaki - żołędzie i kasztany.
Ponadto w budynku dydaktycznym poznali zagadnienia dotyczące biologii i historii żubra oraz wzięli udział w premierze filmu pana Leśnika - prowadzącego zajęcia - o żubrach z rezerwatu przyrody, pt. „Żubrowisko”.
Lucyna Skrudlik-Augustyniak
W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Wielkiej Lidze Czytelników. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie, a także promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym etapie VII edycji Ogólnopolskiego Wielka Liga Czytelników. Oto wyniki:
ETAP I – ZDOBYWANIE SPRAWNOŚCI - przeczytanie 5 książek i wypełnienie testów z zakresu ich treści
KLASY 1-3
1. Lilianna B. 497 pkt. (na 500 możliwych do zdobycia)
2. Wojciech G. 494 pkt.
Magdalena K.
3. Mieszko J. 489pkt.
Filip G.
4. Piotr K. 486 pkt.
5. Florentyna W. 484 pkt.
6. Jakub D. 479 pkt.
Michał M.
7. Lena B. 477 pkt.
8. Kaja R. 474 pkt.
9. Zuzanna B. 469 pkt.
Róża K.
10. Marta Ż. 466 pkt.
11. Marlena P. 462 pkt.
KLASY 4-6
1. Iga B. 449 pkt.
2. Wiktor K. 445 pkt.
3. Michalina B. 440 pkt.
4. Oliwia K. 441 pkt.
5. Eliza Sz. 415 pkt.
6. Aleksandra P. 404 pkt.
ETAP II – TEST KWALIFIKACYJNY DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO - test wiedzy z treści kolejnej książki
KLASY 1-3
1. Lilianna B. 95 pkt. (na 100 możliwych do zdobycia)
- tytuł Mistrza Szkoły
2. Zuzanna B. 85 pkt. - tytuł I Wicemistrza Szkoły
3. Lena B. 78 pkt. - tytuł II Wicemistrza Szkoły
4. Wojciech G. 76 pkt.
5. Filip G. 75 pkt.
6. Jakub D. 72 pkt.
7. Róża K. 68 pkt.
8. Marlena P. 60 pkt.
9. Magdalena K. 58 pkt.
10. Marta Ż. 55 pkt.
11. Kaja R. 49 pkt.
12. Michał M. 34 pkt.
13. Mieszko J. 11 pkt.
KLASY 4-6
1. Iga B. 56 pkt. - tytuł Mistrza Szkoły
2. Michalina B. 49 pkt. - tytuł I Wicemistrza Szkoły
3. Aleksandra P. 47 pkt. - tytuł II Wicemistrza Szkoły
4. Wiktor K. 41 pkt.
5. Eliza Sz. 32 pkt.
6. Oliwia K. 21 pkt.
Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 9 maja br., jako jedna drużyna przeszły dwie uczennice z klas 1-3 Lilianna Budny (3b) i Zuzanna Budny (2). Życzymy im powodzenia!
Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 5 kwietnia br. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców działająca w naszej szkole. Dziękujemy :)
Małgorzata Mola
Powered by aSc EduPage