Oto prace naszych utalentowanych uczniów:
Jury wyłoniło laureatów konkursu,
oto oni:
Małgorzata Sosna kl.1a oraz Wiktoria Cielecka kl.2b
Każdego uczestnika konkursu zapraszamy po drobny upominek :)
Serdeczne gratulacje!!!!
Oto prace naszych utalentowanych uczniów:
Jury wyłoniło laureatów konkursu,
oto oni:
Małgorzata Sosna kl.1a oraz Wiktoria Cielecka kl.2b
Każdego uczestnika konkursu zapraszamy po drobny upominek :)
Serdeczne gratulacje!!!!
W dniach 27-29 listopada biblioteka szkolna zaprasza na Przedświąteczny kiermasz książek. Będzie można zakupić jeszcze pachnące farbą drukarską nowości wydawnicze. Nie zabraknie także kolorowanek, ulubionych przez najmłodsze dzieci 😊
Jednocześnie przypominamy, iż do piątku 29 listopada trwa akcja „Jesienne książkobranie – podaruj lekturę bibliotece”.
Małgorzata Mola
Na przełomie października i listopada odbył się w naszej szkole biblioteczny konkurs czytelniczy dla klas 5-8 pt. „Kto to powiedział?”. Zadaniem uczniów było odgadnięcie autora wylosowanego cytatu o książkach i czytaniu. Wszyscy uczestnicy konkursu (Iga B., Karolina Sz. i Martyna Z. z kl. 6a oraz Michalina B. i Natan M. z kl. 7b) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za udział w konkursie :)
A oto wylosowane cytaty:
„Przez książkę – na każde nasze zawołanie – obcuje z nami elita intelektualna świata.” – Melchior Wańkowicz
„Książka pozwala złapać dystans do świata – naszych codziennych problemów.” - Jacek Łapiński
„Dzieje ludzkie są dziejami postępu, a książka jego dźwignią.” – Władysław Kozłowski
„Człowiek jest jak powieść – do ostatniej strony nie wiesz, jak się skończy.” – Eugeniusz Zamiatin
„Książka uczy cię zastanawiać się nad życiem i jego sprawami, prowadzi cię jakoby za rękę przez wądolce i mielizny, żebyś nie błądził, ścieżki twoje prostuje, przede wszystkim uczy cię radości życia.” – Gustaw Morcinek
Małgorzata Mola
W konkursie na jesienną kompozycję wzięli udział uczniowie z klas 1-8. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny.
Jury w składzie: p. Ewa Janusz, p. Aleksandra Greczka i p. Jarosław Kuś przyznało następujące miejsca:
I miejsce Szymon Tomanek - klasa 2A
II miejsce Dawid Wójtowicz - klasa 7B
III miejsce Dominik Zeman - klasa 4A
Wyróżnienia:
1. Iga Gazda - klasa 1A
2. Jan Stępień - klasa 1B
3. Dawid Tomala - klasa 1A
W dniach 12 - 14 XÎ w szkole odbywał się kiermasz jesiennych ozdób, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i pracowników szkoły. Ze sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 325 zł, która przeznaczona zostanie na zakup nagród dla uczestników kolejnych konkursów.
Organizatorki konkursu:
Ewa Janusz i Aleksandra Greczka
W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs pod tytułem „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.
Wzięli w nim udział uczniowie z klas 3-8, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. W każdej klasie przeprowadzono konkurs, w którym wszyscy uczniowie zmierzyli się z tabliczką mnożenia. Zwycięzca z każdej klasy otrzymał szansę na udział w wielkim finale.
Zasady były proste – uczeń, który jako pierwszy poprawnie rozwiązał wszystkie zadania z arkusza, zdobywał tytuł mistrza. Po emocjonujących zmaganiach I miejsce i tytuł Mistrza uzyskał uczennica Eliza Sz. z klasy 7b , II miejsce: Nadia M. z klasy 6a, III miejsce: Dominik Z. z klasy 4a.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi!
Justyna Profus, Dagmara Dobosz
Zapraszamy do udziału w akcji "Jesienne książkobranie - podaruj lekturę bibliotece". Jeśli ktoś posiada w swoich domowych zbiorach niepotrzebne już (w dobrym stanie) tytuły lektur z poniższej listy, może przynieść je do biblioteki szkolnej do piątku 29 listopada br.
Małgorzata Mola
Lektury klas 1-3
Lektury klas 4-6
Lektury klas 7-8
ŚWIETLICA serdecznie zaprasza
uczniów zapisanych na świetlicę
do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym
pt. MYSZKA MIKI I MINNIE
Regulamin konkursu
§ 1.
Postanowienia ogólne
§ 2.
Cele konkursu
§ 3.
Wymagania dotyczące pracy konkursowej
§ 4.
Kryteria oceny
§ 5.
Zasady nagradzania
W dniach 21-25 października po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Celem akcji jest popularyzacja nauki kodowania oraz zwiększenie świadomości społecznej na jej temat.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach. W zależności od wieku, uczniowie rozwiązywali łamigłówki programistyczne o różnym poziomie trudności. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia kodowania z Minecraftem na stronie Code.org. Znanych sobie bohaterów należało zaprogramować tak, aby doświadczali kolejnych przygód w podwodnych światach.
Zajęcia tego typu pozwalają rozwijać kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Wprowadzane są podstawowe pojęcia kodowania i programowania przy pomocy bloków, jak również proste techniki debugowania. Uczniowie mogli między innymi budować i ugruntować wiedzę o pętlach oraz wprowadzać instrukcje warunkowe.
Elżbieta Rogowiec
Tradycją naszej szkoły jest uroczyste przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W czwartek 7 listopada 2024 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Dzieci przybyły wraz ze swoimi wychowawczyniami (p. Ewą Janusz i p. Angeliką Kopeć) do szkolnej biblioteki, gdzie zostały powitane przez nauczyciela bibliotekarza – p. Małgorzatę Molę.
Na początku pierwszoklasiści przypomnieli sobie zasady panujące w naszej bibliotece oraz nauczyli się wierszyka:
"Książka uczy, wychowuje, rozwesela smutne dni.
Czytaj książki, a zobaczysz, że w życiu pomogą Ci!”
Następnie uczennice z klasy 6a (Karolina Sz., Iga B., Martyna Z., Izabela B.), 7b (Michalina B.) oraz 8b Zofia Sz., Emilia F., Nikola O.) przeniosły nas do rzeczywistości, w której bohaterowie bajek uciekają z książek dręczonych przez dzieci i straciwszy pamięć błąkają się po szkole. Dzieci pomogły Czerwonemu Kapturkowi, Kopciuszkowi oraz Jasiowi i Małgosi przypomnieć sobie, kim są i z jakiej pochodzą baśni.
Uczniowie potrafili także odgadnąć tożsamość postaci z ilustracji.
Po części artystycznej powtórzyliśmy poznany wcześniej wierszyk, a występujące w przedstawieniu Książki przedstawiły dzieciom swoje prośby. Pierwszoklasiści powtórzyli, o co proszą je Książki.
W kolejnej części spotkania uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować i kochać książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde dziecko zostało pasowane przez Encyklopedię na czytelnika. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki i dyplomy, a później ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia.
Na koniec dzieci mogły wypożyczyć książkę oraz poczytać, siedząc na wygodnych pufkach. Czytajcie, kochane dzieci, jak najwięcej, bo „kto czyta, żyje wielokrotnie”, a książki to nasi najlepsi przyjaciele!
Małgorzata Mola
W poniedziałek 11 listopada 2024r. delegacja naszej Szkoły wzięła udział w gminnych obchodach 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szkołę reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowiskiego. Uczennice klasy 8a: Maria i Paulina złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wolności na Skwerze Stulecia.
opiekun SU
11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji 8 listopada 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się cześć artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy IVa i IVb. Dominik z klasy IVa wcielił się w rolę dziadka, a Kaja w rolę babci. Opowiadali oni swoim wnukom o losach Polski od rozbiorów, aż po rok 1918, kiedy to nasz kraj odzyskał niepodległość.
Uczniowie i nauczyciele mogli także posłuchać wierszy oraz pięknych pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów.
Była to wyjątkowa okazja, by przypomnieć sobie, że niepodległość, choć dziś oczywista, jest darem, który musimy szanować i pielęgnować.
Dagmara Dobosz, Justyna Profus
WYSTAWKA KSIĄŻEK PATRIOTYCZNYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
W ramach innowacji matematycznej realizowanej w klasach 4a, 4b oraz 5 pt. „W krainie matematycznych rozmaitości" uczniowie wykonali matematyczne budziki.
Zadaniem każdego było ułożyć i wpisać działanie, które odpowiada konkretnej godzinie na tarczy budzika. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a przy okazji w przyjemny i praktyczny sposób doskonalili swoją sprawność rachunkową.
Justyna Profus, Dagmara Dobosz
8 listopada br. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się pod pomnik, mieszczący się przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu, a dokładniej w miejsce hitlerowskiej zbrodni popełnionej na mieszkańcach Dziedzic i Zabrzega. Akcja ta miała na celu uczczenie pamięci poległych żołnierzy oraz tych, którzy odeszli na wieczną wartę.
Wolontariusze zaopatrzeni w niezbędny sprzęt, z zaangażowaniem przystąpili do pracy - pograbili liście i umyli pomnik. Na koniec zapalili symboliczne znicze. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważna jest świadomość historyczna i patriotyczna.
Monika Adamczyk
Z okazji obchodzonego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbył się biblioteczny konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-4 pt. „MIŚ – ULUBIONY BOHATER LITERACKI”. Prace przedstawiające ulubionego misia książkowego mogły być wykonane dowolną techniką w formacie A4.
Podczas oceniania prac jury konkursowe brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy przez dziecko oraz zgodność z tematem konkursu.
A oto wyniki:
I miejsce – Róża K. (kl. 3)
II miejsce – Magdalena K. (kl. 3)
III miejsce – Łucja W. (kl. 1b)
Wyróżnienie: Lena S. (kl. 1a) i Maja B. (kl. 4a)
Udział: Gloria R., Milena H., Emilia O., Dawid T., Filip F. i Kacper F. (kl. 1a), Milena B. (kl. 1b), Karolina F. (kl. 2b) oraz Oliwier S. i Dawid B. (kl. 3).
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie.
Rozdanie dyplomów oraz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców odbyło się w bibliotece, gdzie z tej okazji przygotowano również wystawkę książek bibliotecznych, których bohaterami są misie.
KONKURS
pt. DZIEŃ KRAWATA
Oto prace naszych utalentowanych uczniów:
Jury wyłoniło laureatów konkursu,
oto oni:
Milana Bilous oraz Marta Weissmann (kl.1a)
Każdego uczestnika konkursu zapraszamy po drobny upominek.
Serdeczne gratulacje!!!!
Powered by aSc EduPage