Poniżej zamieszczamy listę uczniów zakwalifikowanych do klasy I w naszej szkole na rok szkolny 2025/2026
LISTA_UCZNIOW_PRZYJETYCH_DO_KLASY_1_2025-2026.docx
Poniżej zamieszczamy listę uczniów zakwalifikowanych do klasy I w naszej szkole na rok szkolny 2025/2026
LISTA_UCZNIOW_PRZYJETYCH_DO_KLASY_1_2025-2026.docx
10 marca Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs o miano Super Dziewczyny 2025. W konkursie uczestniczyły reprezentantki każdej z klas, od 4 do 8.
Kandydatki do tytułu SUPER zmierzyły się w 6 różnych konkurencjach, m.in.: rozpoznawały przyprawy, musiały ułożyć z rozsypanki cytaty o kobietach, odpowiadały na pytania związane z kobietami, uczestniczyły w zabawie z krzesłami.
Po zaciętej rywalizacji tytuł Super Dziewczyny 2025 Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie otrzymała Kinga z klasy VII a.
Gratulacje dla wszystkich startujących SUPER DZIEWCZYN!!!
Samorząd Uczniowski
13. lutego odbyło się drugie spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Międzypokoleniowa szkoła”. W wydarzeniu wzięli udział seniorzy z kilku klubów seniora oraz uczniowie pełniący rolę wolontariuszy.
Celem spotkania było zapoznanie seniorów z tematami takimi jak podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci, aktualizowanie sprzętu i oprogramowania, programy antywirusowe i silne hasła.
ZOBACZ RELACJĘ ZE SPOTKANIA
Sprawozdanie_M_Szkola_zaj_2.pdf
6. marca odbyło się trzecie spotkanie, którego hasłem przewodnim była rozrywka w Internecie.
ZOBACZ RELACJĘ ZE SPOTKANIA
Sprawozdanie_M_Szkola_zaj_3.pdf
Poniżej zamieszczamy zestaw informacji dla seniorów, z których będą mogli korzystać po zakończeniu zajęć.
BAZA MATERIAŁÓW
Baza_materialow_po_zajeciach_Miedzypokoleniowej_Szkoly.pdf
Z ogromną radością informujemy, iż Miłosz Majcherczyk - uczeń klasy 8b - zajął I miejsce w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr w kategorii Junior (klasy 7-8).
Serdecznie gratulujemy! To wyjątkowe wyróżnienie i nagroda dla ucznia naszej szkoły!
W piątek 15 marca 2025 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki oraz pana profesora Macieja M. Sysły, autora podstaw programowych przedmiotów informatycznych dla szkół, który prawie 20 lat temu sprowadził konkurs do Polski.
Zadania konkursowe rozwiązywane były przez uczniów w listopadzie 2024, a głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się TIK (technologia informacyjna i komunikacyjna) wśród uczniów na każdym poziomie edukacyjnym.
Elżbieta Rogowiec
Z okazji Święta Liczby Pi, które obchodzimy 14 marca, oraz udziału w innowacji matematycznej pt. „W matematycznym świecie różnorodności”, uczniowie klasy 4a, 4b oraz 5 stworzyli kolorowy „Pi parkiet”.
Zadaniem uczniów było zaprojektowanie każdej litery w indywidualny sposób, dodając do niej mały akcent matematyczny. Ta kreatywna zabawa nie tylko dostarczyła radości, ale także stanowiła doskonałą okazję do powtórzenia i utrwalenia poznanych treści matematycznych. Uczniowie z radością łączyli sztukę z matematyką, odkrywając wiele fascynujących elementów tej dziedziny.
Justyna Profus,Dagmara Dobosz
W dniu 14 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Przestrzenna liczba Pi”. W ramach rywalizacji przyznano pięć wyróżnień, a pierwsze miejsce zdobył Jakub Truss. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością, prezentując różnorodne, przestrzenne interpretacje liczby Pi.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły w sposób niezwykle oryginalny. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w twórczych przedsięwzięciach!
Justyna Profus, Dagmara Dobosz
5 marca 2025r. 10 uczniów z klas 1-3 wzięło udział w szkolnym konkursie „Bądź bezpieczny”. Konkurs polegał na wykonaniu zadań pisemnych, testowych oraz rysunkowych, odpowiednich do każdej kategorii wiekowej.
Celem przedsięwzięcia było:
- Wdrożenie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa;
- Wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego;
- Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych;
- Utrwalenie i usystematyzowanie podstawowych zagadnień z zakresu edukacji komunikacyjnej;
- Wyrabianie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających własnemu bezpieczeństwu;
- Poznawanie zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych;
Komisja konkursowa oceniając wykonanie poszczególnych zadań wyłoniła następujących zwycięzców.
Laureaci:
I miejsce w klasach pierwszych: Lena Stanclik /kl. 1a/
I miejsce w klasach drugich: Piotr Kozyra /kl.2a/
I miejsce w klasach trzecich: Magdalena Kieczka /kl.3/
Zwycięzcom składamy wyrazy uznania i gratulujemy!
Organizatorki konkursu serdecznie dziękują za ufundowanie pięknych nagród: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie i Starostwu Powiatowemu w Bielsku-Białej.
Angelika Kopeć, Joanna Szendzielarz-Ochman
serdecznie zaprasza
uczniów zapisanych na świetlicę
do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym
KOLOROWE MOTYLE
Regulamin konkursu
§ 1.
Postanowienia ogólne
§ 2.
Cele konkursu
§ 3.
Wymagania dotyczące pracy konkursowej
§ 4.
Kryteria oceny
§ 5.
Zasady nagradzania
Z radością informujemy, iż nasza szkoła otrzyma w roku 2025 wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w kwocie 15 tysięcy złotych!
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek. Środki z Priorytetu 3 można przeznaczyć na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, wyposażenie bibliotek szkolnych oraz działania promujące czytelnictwo.
Nasza szkoła już dwukrotnie otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu - w jego pierwszej edycji (rok 2016) oraz w roku 2023. Oprócz zakupu książek wyposażyliśmy bibliotekę w nowe regały, stoliki i pufy oraz ladę biblioteczną. Dodatkowo zostało wyremontowane pomieszczenie biblioteki (nowa podłoga, pomalowane ściany).
Odnowiona biblioteka ma ogromny wpływ na częstotliwość wizyt uczniów - odwiedzają ją nie tylko dotychczasowi czytelnicy, ale także nowi – zachęceni przez koleżanki i kolegów. Wzrosła również liczba wypożyczeń, a książki są także czytane na przerwach w bibliotece.
W tym roku zaplanowano wymianę kilku starych regałów na nowe, zakup oprogramowania bibliotecznego oraz teatrzyku Kamishibai, a także (oczywiście) wielu nowości wydawniczych. Zapraszamy dzieci do udziału w imprezach i konkursach czytelniczych, o których będziemy informowali na bieżąco.
Małgorzata Mola
KONKURS pt. „Hipopotam”
Oto prace naszych utalentowanych uczniów:
Jury wyłoniło laureatów konkursu,
oto oni:
Jakub Janosz kl.2b oraz Iga Macura kl.1a
Każdego uczestnika konkursu zapraszamy po drobny upominek.
Serdeczne gratulacje!!!!
6 lutego odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Międzypokoleniowa Szkoła”. W wydarzeniu wzięli udział seniorzy z kilku klubów seniora oraz uczniowie pełniący rolę wolontariuszy. Celem spotkania było zapoznanie seniorów z podstawami technologii oraz nauka korzystania z popularnych narzędzi komunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci.
Spotkanie rozpoczęło się ogólnym wprowadzeniem do tematu nowoczesnych technologii, które coraz częściej są obecne w codziennym życiu. Następnie, pod okiem uczniów, seniorzy przystąpili do praktycznych ćwiczeń, w ramach których poznawali różne komunikatory. Uczyli się obsługi popularnych aplikacji, takich jak WhatsApp oraz Messenger. Uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z obsługą poczty elektronicznej – zarówno tworzenia nowych kont, jak i korzystania z już posiadanych adresów e-mail. Było wiele emocji, gdy uczestnicy po raz pierwszy dzwonili do siebie nawzajem przy pomocy komunikatora, prowadzili videorozmowy oraz wysyłali komunikaty głosowe.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu, wykazali się dużą cierpliwością i profesjonalizmem, udzielając cennych wskazówek oraz pomagając seniorom w obsłudze urządzeń i aplikacji. Seniorzy byli bardzo zadowoleni z pomocy, chętnie zadawali dodatkowe pytania i wyrażali swoje zainteresowanie nowymi technologiami.
Z uwagi na duże zainteresowanie tematem oraz chęć poszerzenia wiedzy przez seniorów, organizatorzy postanowili zorganizować dodatkowe spotkanie. Miało na celu udzielenie dodatkowych konsultacji oraz pomoc osobom, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym spotkaniu. Ustaliliśmy datę na 11 lutego. Na to spotkanie przybyli licznie zarówno nowi seniorzy, jak i uczestnicy poprzednich zajęć, którzy chcieli powtórzyć sobie wiadomości. Była to okazja, aby lepiej przećwiczyć pracę z komunikatorami i pocztą. Wsparcia udzielali uczniowie uczniowie-pomocnicy, tym razem szczególnie aktywni okazali się chłopcy z klasy 7b.
Wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem ze strony seniorów, którzy docenili możliwość nauki nowych umiejętności i nawiązania kontaktu z młodszym pokoleniem. Z kolei uczniowie zyskali cenną okazję do rozwoju umiejętności komunikacyjnych oraz poczucia satysfakcji z pomocy innym. Można śmiało powiedzieć, że oba spotkania odbyły się z wielką korzyścią dla obu stron.
Elżbieta Rogowiec
11 lutego świętujemy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku znowu zaczęliśmy działania już kilka miesięcy wcześniej. Jedną z takich inicjatyw jest udział uczniów z klas 1-3 w zajęciach niezwykłej szkoły, jaką jest "Internetowa Szkoła Słonia Spacjusza".
Zajęcia były interaktywne i dostosowane do wieku uczestników, co pozwoliło na łatwe przyswojenie omawianych tematów. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz różnicami pomiędzy światem online a światem rzeczywistym. Chętnie brały udział w ćwiczeniach, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Korzystaliśmy z tablic interaktywnych, każdy mógł podejść, aby wykonać kolejne zadania.
Pierwszy moduł wprowadził dzieci w tematykę internetu. Uczestnicy dowiedzieli się, czym różni się świat online od świata poza siecią, oraz do czego internet może być przydatny. Ponadto przeanalizowaliśmy, jakie zachowania są bezpieczne, a które mogą stanowić zagrożenie.
W drugim module uczniowie poznali zasady ochrony przed zagrożeniami w internecie. Dowiedzieli się, co pomaga chronić się przed niebezpieczeństwami online oraz jakich zasad warto przestrzegać, by być bezpiecznym w sieci. Ten moduł wywołał wiele emocji wśród dzieci i spowodował ożywioną dyskusję na temat tego, jak internet może wpływać na nasze bezpieczeństwo i czy można korzystać z niego tak, aby uniknąć zagrożeń. Wszystkim bardzo podobało się również zadanie o cyberprzestępcach, hasłach i wirusach.
Moduł trzeci dotyczył rozróżniania znajomych od nieznajomych w internecie. Dzieci nauczyły się, z kim można bezpiecznie się kontaktować online, komu można zaufać oraz gdzie może czaić się zagrożenie.
Ostatni moduł, jaki poznały dzieci w pierwszym semestrze, mówił jak być uprzejmym w internecie, podobnie jak w domu i w szkole. Zajęcia obejmowały zasady dobrego zachowania online, a także wskazówki, jakie zachowania są w internecie niewłaściwe i mogą prowadzić do negatywnych skutków.
Udział w kolorowej i przyjaznej dla dzieci "szkole słonia Spacjusza" pozwolił dzieciom na przyswojenie ważnych zasad dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.
Elżbieta Rogowiec
P.S. Zajęcia odbywały się podczas zastępstw
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła międzypokoleniowa”!
Projekt „Szkoła międzypokoleniowa” będzie realizowany od stycznia do marca 2025. To nowa inicjatywa przygotowana wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, minister ds. polityki senioralnej i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Ma ona na celu otwarcie szkół na zajęcia z udziałem seniorów oraz stworzenie warunków do integracji międzypokoleniowej. Realizując ten projekt, zadbamy o spójność naszego społeczeństwa, o relacje międzypokoleniowe. Program będzie korzystny zarówno dla starszych, jak i młodszych. Szkoły, które zdobędą najwięcej punktów za zrealizowanie projektu, otrzymają nagrody – mobilne pracownie komputerowe i bony na zakup materiałów edukacyjnych
Współpraca młodszego i starszego pokolenia to znacznie więcej niż nauka. To wymiana bezcennych doświadczeń, która przekłada się na wzajemne zrozumienie i lepszą komunikację. Dla seniorów świat nowych technologii nie zawsze jest łatwy i prosty. Dzięki naszym wolontariuszom zyskają wsparcie w świecie technologii, a sami uczniowie będą mieli okazję stać się mentorami i lepiej poznać potrzeby starszych. W ten sposób szkoła ma szansę stać się prawdziwym centrum lokalnej integracji.
Nauczyciel lider - pani Elżbieta Rogowiec wraz z uczniami – wolontariuszami klas siódmych i ósmych będą prowadzić warsztaty dla seniorów poświęcone kompetencjom cyfrowym i cyberbezpieczeństwu, podczas których podzielą się nie tylko swoją wiedzą i umiejętnościami, ale też rozpoczną bezcenny międzypokoleniowy dialog.
Na początek odbędą się warsztaty dla uczniów, podczas których młodzież nauczy się jak dostosować tempo pracy do możliwości seniorów, jak zapewnić miłą atmosferę i komfort pracy oraz jak wykazać się empatią i zrozumieniem. Kolejny krok to zajęcia międzypokoleniowe:
1. Pierwsze kroki z technologią – poczta elektroniczna i komunikatory
2. Podstawy bezpieczeństwa w Internecie – wirusy, hasła, aktualizacje
3. Rozrywka w Internecie – filmy, muzyka, muzea, gry, kursy
4. Internet jako codzienne wsparcie – pomoc w zakupach, opiece zdrowotnej, urzędach
5. Phishing i metoda „na wnuczka”, ataki socjotechniczne
6. Oszustwa w Internecie – fałszywe zbiórki, bilety itp.
Elżbieta Rogowiec
REKRUTACJA DZIECI ZAMIESZKAŁYCH
POZA OBWODEM SZKOŁY
TRWA OD 3 DO 28 LUTEGO 2025 R.
KARTA_zgloszenia_do_szkoly_POZA_OBWODEM(2).doc
REGULAMIN
REGULAMIN_REKRUTACJI_SP(4).doc
Halo, halo! Czy są tu kreatywne głowy? Mamy dla Was błyszczące wyzwanie!
Rada Rodziców ogłasza konkurs na najciekawszą KULĘ DISCO! 🪩
Macie pełną swobodę – możecie kleić, malować, wycinać, świecić, błyszczeć i robić wszystko, co sprawi, że Wasza kula będzie najbardziej odjazdowa!
Zasady?✅ Technika dowolna – bawcie się formą, materiałami i pomysłami!✅ Praca zespołowa – działacie całą klasą! WARUNEK KONIECZNY!✅ Kreatywność przede wszystkim – im bardziej pomysłowo, tym lepiej!
Wielki finał i ogłoszenie wyników nastąpi podczas balu karnawałowego 4 marca
Czas zakasać rękawy, zebrać ekipę i stworzyć coś, co porwie wszystkich do tańca! 💃🕺
Niech wygra najbardziej błyszcząca klasa!
Kule oceniane będą w dwóch kategoriach:
Klasy 1-3
Klasy 4-8
Rada Rodziców
Powered by aSc EduPage