• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• 12.09.2023 20:27
      • Regulamin

biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie

1. Biblioteka szkolna udostępnia bezpłatnie zbiory uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom uczniów w czasie określonym harmonogramem pracy biblioteki.

2.  Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

-    wypożyczając je do domu,

-  czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma oraz część książek popularnonaukowych),

- wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (komplety przekazane do pracowni).

3.  Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres miesiąca. Jeśli nikt nie czeka na daną pozycję, można przedłużyć okres wypożyczenia.

4.    Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.

5.   W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik musi odkupić taką samą albo inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zagubionej (zniszczonej).

6.  Za komplety książek przekazanych do pracowni przedmiotowych odpowiadają nauczyciele wypożyczający komplety, którzy podpisują się na liście książek wypożyczonych jako komplet przy wypożyczeniu i przy zwrocie.

7.   W bibliotece należy zachowywać się cicho i kulturalnie, nie spożywać posiłków oraz napojów.

8.   Wszystkie wypożyczone książki i inne materiały należy zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego (w terminie wyznaczonym przez nauczyciela bibliotekarza).

9.   Czytelnicy, którzy zwrócili wszystkie książki do biblioteki końcem roku szkolnego (z wyjątkiem klas ósmych) mogą wypożyczyć dowolną ilość książek na okres wakacji w ramach akcji „Zaczytane wakacje”.

10.   Czytelnicy opuszczający szkołę zobowiązani są do zwrotu wypożyczonych książek i innych materiałów.

11.  Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki oraz najlepszym czytelnikom mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.

12.   Zasady wypożyczania podręczników zawarte są w odrębnym regulaminie wypożyczeń.