• REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

• Wypożyczanie podręczników

Regulamin wypożyczania podręczników
        uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie

1. Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego dla klas 1 - 3 oraz podręczniki do poszczególnych przedmiotów (z wyjątkiem religii) dla klas 4 - 8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie są własnością placówki.

2. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki mające postać papierową.

3. Materiały ćwiczeniowe wydane uczniom nie podlegają zwrotowi.

4. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręczniki (oprawienie, niepisanie wewnątrz, niezaginanie rogów itp.)

5. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.

6. Zasady wypożyczania podręczników:

1) Każdy uczeń wypożycza z biblioteki komplet podręczników przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza.

2) Wszelkie uwagi dotyczące stanu przydzielonych uczniowi podręczników należy zgłosić bibliotekarzowi, który zanotuje je przy odpowiednim numerze podręcznika.

3) Rodzice lub opiekunowie prawni uczniów potwierdzają pisemnie odbiór kompletu podręczników.

4) Składając podpis rodzic lub opiekun prawny potwierdza, że uznaje podręczniki za zdatne do użytku oraz zobowiązuje się do ponoszenia odpowiedzialności za przestrzeganie zasad korzystania z podręczników przez dziecko.

5) W terminie wyznaczonym przez nauczyciela bibliotekarza uczniowie zwracają do biblioteki swoje komplety. Bibliotekarz potwierdza pisemnie na listach ich odbiór oraz sprawdza stan podręczników i nanosi uwagi odnośnie ewentualnych zniszczeń.

7. W przypadku zgubienia lub uszkodzenia uniemożliwiającego dalsze użytkowanie podręcznika, dyrektor szkoły może pociągnąć rodziców lub opiekunów prawnych ucznia do odpowiedzialności finansowej*.

* Zwrot kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego zakupionego przez szkołę ze środków dotacji celowej stanowi dochód szkoły/jednostki samorządu terytorialnego. Zwrot kosztów zakupu podręcznika rodzice powinni przekazać na rachunek bankowy szkoły/jednostki samorządu terytorialnego.